Skip Navigation
 

SLUŽBY - NABÍDKA

POJIŠTĚNÍ DOMÁCNOSTI

Je to vlastně soubor všech věcí, které by jste si odvezli, kdyby jste se stěhovali. Seriozní pojišťovny neodpočítávají amortizaci když klient prokáže ( byť svědectvím, fotografií, filmem, nabývacím dokladem ), že zničená věc byla opotřebena maximálně o 49%. Pozor na podpojištění. Mnozí z nás si myslí, že mají doma věci sotva za 300 tis., ale zkuste si spočítat novou hodnotu všech vašich věcí ( tzn. bez amortizace, za kolik by jste koupili technicky podobnou věc, ale novou – né v bazaru ). Jde např. o nábytek, spotřebiče, elektroniku, sport. potřeby, nádobí, oděvy, lůžkoviny, ručníky, obuv, knihy, koberce, záclony, světla, knihy, kazety, hračky, kočárky, obrazy, satelit, antény atd.


Podle mě je rozumné pojistit si svoji domácnost především kvůli možnému požáru, protože to je riziko, které Vám dokáže zničit Váš majetek během chvilky. Komplexní pojištění domácnosti stojí obvykle kolem 2% z pojistné částky ( v krajských městech a v Praze potom až dvojnásobek tzn. 4% ).


Málokdo ví, že pojistka domácnosti kryje okradení člověka lupičem např. v parku dále např. i odcizení vašich věcí ze sportovního, ubytovacího, kulturního zařízení a to kdekoli na světě. Tzn. vykradení šatny např. ve škole, odcizení věcí z penzionu v Chorvatsku je tímto příkladem ( u odcizení musí být překonána překážka jako je zámek FAB, okno atd. )


Pro zpracování nabídky, prosíme vyplnit tento dotazník :
 
 
« jdi zpět|tisk